Dlaczego my?

Od początku działalności naszych przychodni (już 18 lat) codziennie pracujemy z dziećmi i młodzieżą, kształcimy się, występujemy na konferencjach oraz publikujemy prace naukowe w pismach polskich oraz zagranicznych.

Współpracujemy od wielu lat z fundacjami zrzeszającymi Pacjentów, u których zdiagnozowano SMA, miopatie, polineuropatie, dystrofie czy skoliozę. Pod swoją opieką mamy także osoby cierpiące na artrogrypozę, Mpdz, AHC czy rozpoznaniem przepukliny oponowo-rdzeniowej.

Znamy się na tym co robimy!

Ponad 18 lat poznawania ludzkich historii i zbierania doświadczenia pozwala nam stwierdzić, że (z Państwa pomocą) jesteśmy w stanie "uszyć turnus na miarę" i dobrać terapię dostosowaną do Państwa potrzeb.

Nadzór nad turnusami prowadzony jest przez dr Agnieszkę Stępień.

Krok po kroku

1. Czym jest turnus?

Turnus to zestaw terapii trwający kilka dni z rzędu, który dla nowego dziecka rozpoczyna się od konsultacji i pomiarów kontrolnych u dr Agnieszki Stępień. W trakcie konsultacji ustalacie Państwo cel, nad którym dziecko będzie pracowało z terapeutą w trakcie całego okresu.

Na koniec pobytu wykonywane są pomiary kontrolne i podsumowanie z terapeutą prowadzącym(jak dobieramy terapeutę prowadzącego? patrz pkt.3)

Nasze turnusy ukierunkowane są na poprawę stanu funkcjonalnego i składają się z różnej ilości zajęć prowadzonych przez fizjoterapeutę z dzieckiem 1 na 1(lub w obecności rodzica).

Zajęcia obejmują głównie kinezyterapię (prowadzoną różnymi metodami m.in. PNF, Bobath, terapia manualna, terapia lustrzana, pragma oraz wieloma innymi) dobraną indywidualnie do potrzeb dziecka(jak dobieramy ilość? patrz pkt.3)

Nie proponujemy metod, o których skuteczności nie jesteśmy przekonani tj. światłolecznictwo, hipoterapia. Wychodzimy również z założenia, że oferujemy tylko te usługi, w których jesteśmy najlepsi, dlatego w takich dziedzinach jak neurologopedia, terapia w wodzie, odsyłamy Państwa do innych zaufanych specjalistów.

Uważamy, że sztywne narzucanie ilości terapii (np. dla każdego dziecka 11 sesji w tygodniu) jest nieefektywne.

Dzieci prezentują różny stan funkcjonalny, motywację, przyzwyczajone są do innej ilości terapii w ciągu regularnego tygodnia. Dla jednego dziecka sesja 60 minutowa dwa razy dziennie będzie „lekkim spacerkiem” podczas gdy dla jego rówieśnika może okazać się, że konieczne będzie rozbicie takich sesji na krótsze 30,45 minutowe zestawy.

Dzięki indywidualnemu podejściu macie Państwo gwarancje, że płacicie tylko za efektywny czas terapii.

Dodatkowo – jeśli po pierwszym dniu okazuje się, że czas terapii może zostać wydłużony lub skrócony to za Państwa zgodą dokonujemy takich zmian. Jeśli ilość terapii jest mniejsza niż planowana to różnica odliczana jest od ceny turnusu.

W zależności od wybranej opcji może odbywać się stacjonarnie lub dojazdowo(patrz pkt. 2)

W danym tygodniu tworzymy maksymalnie 3 miejsca turnusowe -1 stacjonarne i 2 dojazdowe.

Dzięki temu możemy dobrać konkretnych terapeutów (oraz czas i termin zajęć) specjalnie dla Państwa.

Wychodzimy z założenia, że jakość turnusu jest znacznie ważniejsza niż ilość turnusów w trakcie tygodnia.

2. Wybierz rodzaj turnusu i zarezerwuj termin

Informacja o wolnych terminach udzielana jest telefonicznie (600-144-964, 502-579-208)

Do wyboru są dwa rodzaje turnusów:
 

  1. Stacjonarne – terapia + nocleg (oferujemy Państwu nocleg w mieszkaniu zlokalizowanym 500 metrów od przychodni, dostosowanym dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły w załączniku na dole strony)
  2. Dojazdowe – tylko terapia (dla osób, które albo mają własny nocleg w Warszawie albo mieszkają w pobliżu na stałe)

Długość turnusu dojazdowego jest dowolna.

Turnusy stacjonarne trwają 5,6,11 lub 12 dni.

Poglądowe zdjęcia oraz informacje o miejscu noclegowym znajdują się w załączniku na dole strony.

3.Odpowiedz na kilka pytań - wstępne dobranie ilości zajęć i terapeutów prowadzących

Około 1,5 miesiąca przed turnusem kontaktujemy się z Państwem telefonicznie, zbieramy wywiad medyczny, pozamedyczny oraz zadajemy pytania pomocnicze i posiłkując się naszym doświadczeniem wynikającym z opieki nad bardzo dużą ilością Pacjentów o różnym stanie funkcjonalnym, w różnym wieku ale z podobnymi diagnozami , proponujemy Państwu określoną dzienną ilość terapii.

W ten sam sposób dobieramy terapeutów(pracują różnymi metodami i z dziećmi w różnym wieku).

Wstępny dobór jest weryfikowany na konsultacji rozpoczynającej turnus.(patrz pkt 5.)

4.Otrzymaj plan na maila i potwierdź

Około miesiąc przed turnusem otrzymacie Państwo od nas rozpiskę z konkretnymi datami, godzinami, czasem trwania wizyt. Podani zostaną również terapeuci prowadzący.

Państwa odpowiedź na taką wiadomość oraz wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł(z załączeniem potwierdzenia przelewu) będą jednoznaczne z akceptacją planu turnusu i potwierdzeniem przyjazdu. Opłacając zadatek akceptują Państwo również regulamin przychodni.

Oczywiście, jeśli na tym etapie chcą Państwo dokonać zmian, to jest to możliwe.

Prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej, która Państwa zdaniem może być potrzebna - proszę zwrócić szczególną uwagę na nowe zdjęcia RTG (bioder, kręgosłupa), opisy USG, wypisy z leczenia szpitalnego.

5.Przyjedź na turnus😊

W przypadku turnusów stacjonarnych (patrz pkt 2) możliwy jest przyjazd w przeddzień daty rozpoczęcia turnusu. Klucze do mieszkania otrzymują Państwo od pracownika firmy, który pokaże Państwu wszystko na miejscu.

W ramach każdego turnusu przewidziana jest konsultacja dr Agnieszki Stępień – na początku (w przypadku nowych pacjentów) lub w trakcie (w przypadku kolejnych turnusów).

Na początku turnusu (po pierwszej sesji terapeutycznej lub konsultacji u dr Agnieszki Stępień) weryfikujemy ilość dobranej terapii i wydłużamy (w przypadku dobrej współpracy), skracamy(jeśli wydaje się, że dziecko nie wytrzyma zaplanowanych sesji).  

Sytuacje, w których musimy zmienić ilość terapii są jednak rzadkością.

Po turnusie podsumowują Państwo pobyt z terapeutą i otrzymują wytyczne do domu.

6.Rozliczenie

Płatność dokonywana jest na zakończenie turnusu. Zapłaty można dokonać na miejscu kartą lub gotówką .

Istnieje także możliwość rozliczenia przelewem przez fundację (otrzymują Państwo wtedy fakturę z danymi dziecka i fundacji).

Nocleg również może zostać wliczony w koszty turnusu.

7. Cena

Koszt uzależniony jest od ilości terapii i ew. rezerwacji noclegu

Ceny wizyt znajdują się w cenniku (45' - 170 zł, 60' - 225 zł, 90' - 340 zł)

Nocleg: 2 osoby – 270 zł, 3 osoby – 290 zł, 4 osoby – 300 zł.

Potwierdzając przyjazd(poprzez opłacenie zadatku) akceptują Państwo regulamin przychodni.