W zawodzie fizjoterapeuty badanie pacjenta jest podstawą jakiegokolwiek działania terapeutycznego. Można uznać, że podjęcie terapii bez badania jest bezsensowne, a czasami może być niebezpieczne.  Każda z koncepcji terapeutycznych ma swoje podejście do oceny ciała czy też konkretnego obszaru. Na bazie takiej oceny można wybrać stosowne techniki, które mają na celu poprawę stanu funkcji lub zdrowia.

 

Pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą służy temu, aby rozpoznać problem, który zgłasza Pacjent. W trakcie wizyty zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad oraz badanie kliniczne. Bardzo pomocne będą wykonane wcześniej badania obrazowe: RTG, MRI, CT . 

 

Podczas pierwszej wizyty Pacjentowi zostanie zaproponowany indywidualny przebieg terapii. W zależności od dolegliwości – wspólnie z terapeutą zaplanujecie Państwo częstotliwość spotkań oraz opracujecie zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Zależy nam, aby Pacjent w trakcie wizyty czuł się komfortowo, dlatego prosimy o przygotowanie wygodnego stroju do ćwiczeń: sportowy biustonosz, koszulka na ramiączka, leginsy lub krótkie spodenki.

 

Bardzo prosimy o przybycie co najmniej 10 minut przed wizytą.

 

Pytania i odpowiedzi

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas: